Egzema skóry głowy – jak to leczyć

Egzema, swędzące zapalenie skóry, dotyka sporo kobiet w różnorakich postaciach, a jedną z najpowszechniejszych jest wyprysk skóry głowy.

dexeryl do mycia

Skóra głowy jest wrażliwa, bowiem skóra głowy różni się od skóry w różnych częściach ciała. Skóra głowy jest niezwykle bogata w natłuszczenie gruczołów łojowych, a również nosi mieszki włosowe, tworząc długie włosy.

Istnieją inne objawy, na które należy zwrócić uwagę w przypadku egzemy, oprócz swędzenia. Osoba mająca na egzemę może też odczuwać zaczerwienienie dotkniętego obszaru, suchość skóry, grudki bądź pęcherze oraz prawdopodobnie oznaki powierzchownej infekcji, takie jakże łzawienie bądź stwardniałe złogi.

Znaczące jest, by poinformować swojego lekarza, jeśli jesteś na owe objawy i na które części ciała, albowiem istnieje parę rodzajów egzemy, w tym atopowe, alergiczne, drażniące, krążkowe, łojotokowe oraz niemało innych.

Egzema jest w rzeczywistości dość powszechnym zjawiskiem związanym z wypryskiem atopowym (typ „alergiczny” często obserwowany u osób z alergią lub astmą), dotykającym około 10-20 procent dzieci w wieku szkolnym i 3-5 procent dorosłych w Wielkiej Brytanii.

Ta liczba rośnie oraz stoi się coraz bardziej powszechna. Przyczyną coraz częstszego występowania tegoż szczepu może być zwiększona ekspozycja na alergeny, takie jakże kurz domowy lub czynniki środowiskowe.

Teraz, jeżeli wiemy, jakie są objawy, w jaki sposób leczy się wyprysk oraz wyprysk skóry głowy? Leczenie może polegać na stosowaniu miejscowych kremów bądź maści, które są regularnie stosowane.

Albo, jeśli obszar jest zakażony, Twój lekarz może przepisać leki przeciwdrobnoustrojowe, takie jak antybiotyki, leki przeciwgrzybicze albo przeciwwirusowe. Mogą być przyjmowane doustnie albo miejscowo.

Istnieje nadzieja, iż ​​leczenie może być wydajne, a osoba chora na egzemę może prowadzić pełne, produktywne życie.

Tekst nie jest poradą lekarską. Gdy zaobserwujesz w swoim organizmie poważne objawy, udaj się do lekarza.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *